کد خبر ۷۱۸ انتشار : ۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۶
جیم کلر به سامسونگ ملحق می شود

جیم کلر، طراح افسانه ای چیپست های AMD به سامسونگ ملحق می شود

جیم کلر طراح افسانه ای چیپست های AMD ماه گذشته آن را ترک کرد. سخنگوی این شرکت اظهار داشته که کلر تمامی کارهای نیمه تمامش را انجام داده و رفتن او از AMD تاثیری بر نقشه راه یا طرح های آتی این شرکت نخواهد گذاشت.

کلر هیچگاه نگفت که چرا AMD را ترک می کند یا اینکه مقصد بعدی اش برای کار کردن کجاست حالا  اما شایعه شده که این فرد احتمالا به تیم مهندسان سامسونگ ملحق می شود تا در توسعه نسل آتی پردازنده های موبایل با آن همکاری نماید.

براساس خبری که در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده، کلر قرار است که به واحد توسعه و تحقیق سامسونگ واقع در آستن تگزاس بپیوندد. گفتنی است که او در توسعه نخستین چیپست های ۶۴ بیتی AMD نقش قابل توجهی را ایفا کرده است و نکته دیگر اینکه پیش از پیوستن دوباره اش به این شرکت در سال ۲۰۱۲ میلادی، برای توسعه چیپ های A4 و A5 با اپل همکاری کرده.

سامسونگ مدتی است که توجه ویژه ای را صرف توسعه چیپست های موبایل خود کرده است و نخستین شرکتی بود که از فرایند ۱۴ نانومتری FinFET در ساخت چیپست هایش بهره گرفت.

این غول کره ای صنعت تکنولوژی همچنین در زمینه تولید رم و چیپ های ناند فعالیت می کند و کلر می تواند گزینه ای ایده آل برای تکمیل نمودن تیم توسعه و تحقیق آن باشد.

 


منابع:
sammobile
digiato.com

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit