کد خبر ۶۷۰ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۱
تغییرات جدید در سیستم عامل محبوب

کنترل پنل ممکن است به زودی از ویندوز ۱۰ حذف شود

کنترل پنل برای سالیان متمادی مرکزی بود که کاربران ویندوز عادت داشتند برای تغییر تنظیمات کامپیوترشان، به آن مراجعه کنند. این قسمت اما در ویندوز ۸ تحت تاثیر بخشی جدید به نام Settings قرار گرفت.

مایکروسافت در واقع اپلیکیشن Settings را به عنوان جایگزین کنترل پنل برای نمایشگرهای لمسی در نظر گرفته بود، اما عملکرد موازی این دو بخش باعث شد تا انتقادات بسیاری بابت پیچیده کردن امور به سوی مایکروسافت روانه شود.

مایکروسافت در ویندوز ۱۰، تلاش کرد تا اپلیکیشن Settings را پخته تر کند و امکانات بیشتری را به آن اضافه نماید. با این حال همچنان کنترل پنل در آخرین نسخه از سیستم عامل این شرکت، دیده می شود و باز هم فعالیت موازی این دو قسمت باعث گیج شدن کاربران شده است.

اما اکنون به نظر می رسد که ردموندی ها آماده خداحافظی با کنترل پنل هستند و قصد دارند تا Settings را به مرکز اصلی تنظیمات ویندوز تبدیل نمایند.

به تازگی Gabe Aul، مدیر پروژه Insider و Brandon LeBlanc، برنامه نویس ارشد مایکروسافت، در توییتر اعلام کرده اند که در طی ماه های آتی، کنترل پنل از ویندوز حذف خواهد شد تا بدین شکل همه چیز در Settings متمرکز گردد و کدهای ویندوز نیز سر و شکلی بهینه تر به خود گیرد.

بی نظیر ترین مطالب در حوزه هوش و تجارت را از اینجا بخوانید

 

 

منابع:

http://neowin.net/

دیجیاتو

 

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit