کد خبر ۶۶۹ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۵
سلامت محیط کار خود را اندازه گیری کنید

استرس محل کار به اندازه‌ی دود سیگار کشنده است

بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط دانشگاه استنفورد و دانشکده‌ی تجارت هاروارد انجام شده است، افرادی که فشار کاری بالا دارند، به اندازه‌ی افرادی که در معرض دود سیگار قرار می‌گیرند ممکن است به بیماری‌های مختلف دچار شوند.

محققان این دو دانشگاه، با بررسی ۲۲۸ پژوهشی که تا به حال درباره‌ی استرس کار انجام شده است، به ۱۰ عامل مهم و پرتکرار رسیدند. طبق گفته‌ی آن‌ها، درگیری‌های ذهنی‌ای که افراد به دلیل کارشان دارند، امکان دچار شدن به بیماری‌های روانی را دو برابر می‌کند. آن‌ها هم‌چنین گفته‌اند که این افراد ۹۰ درصد بیشتر از دیگران به بیماری‌های جسمی دچار می‌شوند.

یکی از عوامل مهم در داشتن استرس کاری، نبود امنیت شغلی عنوان شده است.

در حالی که برنامه‌های مختلفی برای کم کردن استرس افراد وجود دارد، هیچ کدام از آن‌ها مشکل اصلی را حل نمی‌کنند. «جاش گاش» (Josh Gosh) از دانشکده‌ی تجارت هاروارد در این باره گفته است: «برنامه‌های ترویج سلامت کار خودشان را به خوبی انجام می‌دهند، اما آن‌ها خود کارمند را هدف گرفته‌اند، نه دلیل اصلی ایجاد استرس را.»

دانشگاه استنفورد چند وقت پیش از مرگ بیش از ۱۲۰ هزار نفر در سال به دلیل استرس کار خبر داد. طبق گفته‌ی محققان این دانشگاه، سالانه ۱۹۰ میلیارد دلار برای حل مشکلات ناشی از استرس هزینه می‌شود.

بی نظیر ترین مطالب در حوزه هوش و تجارت را از اینجا بخوانید

 

منابع:

 Palm Beach Post

دیجی کالا

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit