کد خبر ۶۲۴ انتشار : ۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۷
توانایی راه رفتن با کمک سیگنال‌های مغزی

سیگنال‌های مغزی برای اولین بار توانایی راه رفتن را بازگرداندند

مرد فلجی که برای پنج سال توانایی راه رفتن روی پاهای‌اش را از دست داده بود، به کمک کنترل امواج مغزی‌اش، توانسته است دوباره راه برود.

این بیمار ۲۶ ساله، بدون هیچ اسلکت بیرونی یا وسیله‌ای کمکی و تنها با استفاده از کنترل امواج مغزی‌اش، توانست ۱۲ فوت (۳٫۶ متر) راه برود و وزن‌اش را تحمل کند.

این سیستم کنترل مغزی، توسط دکتر «آن دو» (An Do)، از محققان دانشگاه «کالیفرنیا ایروین» ساخته شده است. دکتر «دو» که متخصص اعصاب است، با استفاده الکتروانسفالوگرافی (EEG)، سیگنال‌هایی الکتریکی را به مغز بیمار فرستاد و عضله‌های کنار زانوی‌اش را به حرکت در آورد.

بر اساس تحقیقاتی که در نشریه‌ی NeuroEngingeering and Rehabilitation منتشر شده است، محققان اول مغز بیمار را برای مدتی در محیطی مجازی قرار داده‌اند و از او خواسته‌اند تا راه رفتن را تجسم کند. بیمار هم‌چنین عضله‌های پای‌اش را تقویت کرده بود.

پیش از این محققان با استفاده از امواج، توانسته بودند اعضای بدن بیماران را تحریک کنند و به کمک یک اسلکت بیرونی راه رفتن را به آن‌ها بازگردانند. با این حال، تکنولوزی جدید، این امکان را فراهم کرده است تا وسایلی مثل اسکلت بیرونی را به‌طور کلی از این مراحل حذف کنند.

 

منبع: دیجی کالا

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit