کد خبر ۵۵۵ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۵
نابغه ها دانشگاه نمی روند !

با 10 نابغه ای که دانشگاه را کنار گذاشتند آشنا شوید

در چند سال اخیر بنیاد تیل توسط موسس پی پل آقای پیتر تیل تشکیل شده و سعی در اثبات یک ایده دارد: شاید برچیده شدن تحصیلات عالی به طور کل ایده خیلی خوبی باشد.

با این  10  نوجوان نابغه که از پیتر تیل 100 هزار دلار می گیرند تا از دانشگاه رفتن دست بکشند آشنا شوید؛ تحصیلات عالی سعی در حفظ جایگاه خود دارد و هنوز رسما نمرده. اما در چند سال اخیر بنیاد تیل توسط موسس پی پل آقای پیتر تیل (که یک لیبرال رک و راست هم هست) تشکیل شده و سعی در اثبات یک ایده دارد: شاید برچیده شدن تحصیلات عالی به طور کل ایده خیلی خوبی باشد.

برنامه تیل فلو (Thiel Fellow) که هم اکنون در حال گذراندن چهارمین سال فعالیت خود است، به یک گروه منتخب از بچه های کارآفرین پیشنهادی داده که مقاومت در برابر آن کمی مشکل است: ۱۰۰ هزار دلار پول نقد به همراه آموزش راه اندازی یک شرکت، و در مقابل آنها فقط باید تحصیل در دانشگاه را رها کنند.

به گفته ی مایک گیبسون، نایب رییس کمک های مالی بنیاد تیل، در این دوره ۵۵۰ متقاضی قوی تر از همیشه شرکت کرده اند. او اضافه می کند: “[این برنامه] تبدیل به یک مساله همه گیر شده و برای مردم شناخته شده است.”در میان درخواست کنندگان گرایش های غالبی شامل علاقمندان به بیتکوین، سیستم های یادگیری ماشینی و سخت افزار وجود دارد.

برای دیدن این ده جوان نابغه با ما همراه شوید تا ببینیم دلیل انتخاب شان چیست و می خواهند چه آینده ای را برای جهانیان رقم بزنند.


در سال های گذشته برقرار کردن توازن جنسیتی در این رویداد مشکل تر بود، سال گذشته فقط چهار نفر خانم در بین ۲۲ فرد بورسیه شده وجود داشت، اما امسال از ۲۰ نفر، ۵ نفرشان خانم هستند. گیبسون می گوید این بنیاد تلاش فعالانه ای داشت تا از طریق هکاتون ها، رخداد ها و مشارکت ها به زنان بیشتری فرصت حضور در برنامه را بدهد.

یک بررسی که در اوایل سال جاری میلادی منتشر شد، نشان می داد شکاف درآمدی بین فارغ التحصیلان دبیرستان ها و کالج رو به افزایش است. اما بنیاد تیل می خواهد یک گروه خاص را معرفی کند؛ آنها به شدت باهوش و با انگیزه هستند و به احتمال زیاد در زندگی شان موفق خواهند شد، حتی با صرف نظر کردن از تحصیلات دانشگاهی.

بنیاد تیل ادعا می کند که بورسیه شدگان گذشته بیشتر از ۱۸۲ شغل و همچنین بیشتر از ۸۷ میلیون دلار در فعالیت های اقتصادی (مثل کمک های مالی برای سرمایه گذاری، درآمد، کمک هزینه تحصیلی و غیره) ایجاد کرده اند. فقط پنج شرکت کننده در اولین کلاس این بورسیه، بعدا به دانشگاه برگشتند ولی بعد از آن چنین موردی وجود نداشت.

در میان موفق ترین بورسیه شدگان گذشته می توان از “دن فریدمن” موسس کمپانی thinkful نام برد، این شرکت به متخصصانی کمک می کند که در رده متوسط شغلی هستند و می خواهند حرفه ای تر شوند. همینطور شرکت سرمایه گذاری “لورا دمینگ” که در راستای کمک مالی به پروژه های ضد پیری (anti-aging) فعالیت می کند و نیز “پل گو” بنیانگذار یک شرکت مالی که آپ استارت نام دارد.

همه ی شرکت کنندگان در برنامه تیل فلو قابل توجه اند. در کلاس های امسال اشخاص مختلفی وجود دارند. شخصی که روی یک “جعبه ابزار شفاف” متن باز کار می کند که برای کمک به روزنامه نگاران کاوشگر در کشف فساد و سوء استفاده کاربرد دارد؛ یک نفر که در تلاش برای تغییر روابط بین بیمار و بیمارستان پیرامون تکنولوژی است؛ کسی با هدف بی نظیر و متواضعانه درمان سرطان وارد برنامه شده و یک محقق که قصد دارد به چرخه توسعه ماهواره ها سرعت ببخشد. سن هیچکدام شان هم از ۲۰ سال تجاوز نمی کند.

در ادامه لیست کاملی از بورسیه شدگانی که بنیاد تیل اعلام کرده را می بینید:

  

۱۹ ساله / شانتانو در حال توسعه سیستمی برای استفاده در پخش زنده فید صدا و تصویر است که با آن بتواند حالات دیداری چهره و نشانه های شنیداری را با استفاده از یک سری ارتعاشات در سرتاسر پوست کاربر، منتقل کند. تحقیقات او این هدف را نشانه گرفته: گسترش دامنه پتانسیل های نهفته در اطلاعاتی که می توانند با استفاده از سنسور های دیجیتال و محرک های لمسی استخراج شوند و انتقال یابند.

 

 

 

 


 

۲۰ ساله / او مدتی است که درگیر بیتکوین و فضای ارزهای رمز نگاری شده است و در حال حاضر به صورت تمام وقت روی توسعه Ethereum کار می کند. Ethereum یک شبکه نظیر به نظیر است که هر اپلیکیشن یا کاربر موبایل و دسکتاپ می توانند به آن دسترسی یابند و از آن استفاده کنند. این شبکه به مردم اجازه می دهد اپلیکیشن های پیشرفته غیر متمرکز بسازند و آنها را روی یک پلتفرم به سادگی و راحتی یک مرورگر وب استفاده کنند.

 

 


 

۱۸ ساله / بنجامین یک دانشمند کامپیوتر علاقمند به پردازش زبان طبیعی، بینایی کامپیوتر، محاسبات توزیع شده و سنتز علوم کامپیوتری و بسیاری زمینه های دیگر است. او در حال کار کردن روی ایده های ترکیبی در علوم کامپیوتری و روانشناسی با هدف شخصی سازی تکنولوژی است.

 

 

 

 

 


 

۱۷ ساله / او دانشجوی انصرافی از رشته علوم کامپیوتری دانشگاه استنفورد است. آدیتیا در اختراع IntentSense -یک دستکش هوشمند بیونیک برای کسانی که قسمتی از دستشان قطع عضو شده- همکاری داشته. او در کل به استفاده از یادگیری ماشینی و تحلیل پیش بینی برای شخصی سازی بیونیک و مراقبت های سلامتی علاقمند است.

 

 

 

 

 


 

۱۹ ساله / گریس استارت آپ خود CortexML را به همراه همکلاسی اش در دانشگاه هاروارد و برای ساده سازی و حسی تر نمودن تحلیل داده ها راه انداخت. او قبل از پیوستن به تیل فلو دنبال مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته علوم کامپیوتری در هاروارد بود.

 

 

 

 

 


 

۱۹ ساله / او می خواهد راهی که مردم با آن نرم افزار می سازند را تغییر بدهد. او قبل از این با ترک MIT یک استارت آپ به راه انداخت که جایزه ی طراحی اپل را برد و از حمایت Y Combinator برخوردار شد.

 

 

 

 

 


 

۱۹ ساله / او یک طراح و مهندس نرم افزار است که از کلاس ششم، وب سایت های سودآوری می سازد. لوسی بعد از ساختن نرم افزار تحصیلی برای کشور های در حال توسعه، به این نتیجه رسید که می خواهد درس خواندن و مطالعه را برای همه به صورت یک تفریح در بیاورد. در طول دوره بورسیه اش در تیل فلو، لوسی می خواهد روی تحصیل همراه با بازی کردن کار کند، آن هم با ایجاد یک پلتفرم که به دانش آموزان اجازه می دهد تکالیف مدرسه را از طریق بازی های چند نفره انجام دهند.

 

 

 

 


 

۱۷ ساله / توماس می خواهد سرطان را درمان کند. توماس مدت زمان ۳ سال را در بنیاد تحقیقات SENS صرف مطالعه جایگزین طول تلومرها (ALT) کرد. مکانیزمی که احتمالا به صورت غیر مستقیم مسئول همه ی سرطان ها است. او از غربالگری اتوماتیک داروهای پر بازده استفاده می کند تا داروهایی را که می توانند فعالیت ALT را کاهش دهند، بیاید.

 

 

 

 

 


 

۱۹ ساله / ربکا امیدوار است انقلابی در چرخه توسعه ماهواره ها ایجاد کند. او یک محقق کارآفرین با یک پس زمینه خانوادگی در حوزه هوا و فضا است و مدرک تحصیلی فیزیک و ریاضیات از دانشگاه برکلی هم دارد.

 

 

 

 

 

 


 

۱۹ ساله / الکس در حال کارکردن روی موج جدیدی از ابرحسابگر های جمع سپاری (crowdsourced supercomputing) و کسب درآمد از تلفن همراه کار می کند. او موسس استارت آپ Hyv است که پلتفرمی برای محاسبات توزیع شده جهانی ساخته. او دنیایی را در نظر دارد که در آن کاربران از دستگاه های خود نه تنها برای سرگرمی و ارتباطات بلکه برای پیشرفت های اجتماعی نیز استفاده می کنند.

 

 

 

 

 

منبع : دیجیاتو

 

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
3
نام شما ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۶

فقط علاقمندان کامپیوتر درسو ول میکنن :-?

پاسخ
counter easy hit