کد خبر ۲۴۸۸ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

مدارس صدرا در استان هرمزگان نیازمند توسعه است

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را جایگاهی مناسب برای پرورش نیروهای انقلابی دانست و گفت: این دبیرستان‌ها به‌عنوان مراکز نوین جذب نیروهای نخبه باید در استان هرمزگان توسعه یابد.

حجت‌الاسلام سید شکرالله زندوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با اشاره به فلسفه تأسیس دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی صدرا گفت: انقلاب ما یک انقلاب اسلامی است و مردم و بخصوص جوانان با احکام و برنامه‌های اسلام آشنا شوند، اگرچه از ابتدای انقلاب تاکنون فعالیت‌های فرهنگی زیادی صورت گرفته اما هنوز تا رسیدن به مطلوب راه بسیاری است و این مهم با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی با این هدف تربیت نیروهای کارآمد و باتجربه در زمینه فعالیت‌های فرهنگی ـ اسلامی‌ای اقدام به تأسیس و راه‌اندازی دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی کرده است که در استان هرمزگان نیز 5 باب دبیرستان در استان که از این تعداد دو دبیرستان دخترانه و پسرانه در شهر بندرعباس، یک دبیرستان دخترانه در میناب و دو دبیرستان پسرانه و دخترانه نیز در رودان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه با اشاره به جایگاه والای معارف دینی در جامعه امروزی تصریح کرد: دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا جایگاهی مناسب برای پرورش نیروهای انقلابی بوده و به‌عنوان مراکز نوین جذب نیروهای نخبه نقش بسیار مهم و راهبردی در تربیت مدیران دارای تعهد و تفکر اسلامی دارند.

وی در ادامه به نقش فرهنگ عمومی در معارف دینی اشاره کرد و جایگاه آن دو را مساوی یکدیگر خواند و گفت: با آماده‌سازی بستر فرهنگی مناسب می‌توان معارف دینی را رشد و جوانان را به‌سوی معارف اسلامی و دینی سوق داد.

حجت‌الاسلام زندوی ابراز داشت: این دبیرستان‌ها توانسته‌اند در بخش‌های مختلف فرهنگی و قرآنی رتبه‌های خوبی در استان حتی در سطح کشور کسب و جایگاه خود را به عنوان یک دبیرستان نمونه در استان هرمزگان حفظ کنند.

وی با بیان اینکه سیاست ما در استان، توسعه و گسترش این مدارس با همکاری آموزش و پرورش است ادامه داد: دبیرستان علوم و معارف اسلامی استان بر اساس آمار و اطلاعات و رتبه‌ای که در استان کسب کرده و صد در صد قبولی در دانشگاه‌های معتبر کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و می‌توان گفت سرآمد دبیرستان‌های استان است که این مهم ثمره تلاش و کوشش کادر اداری و آموزشی و تلاش و جدیت دیگر دانش آموزان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، رشته علوم و معارف اسلامی را گل سرسبد رشته علوم انسانی خواند و گفت: اگرچه همه رشته‌های دانشگاهی مفید و مؤثر هستند و برای جامعه مورد نیاز، اما رشته علوم انسانی که با روح و روان انسان‌ها سر و کار دارد سرآمد همه رشته‌هاست.

وی افزود: خداوند متعال برای همه انسان‌ها از ناحیه خود پزشک و یا مهندس نفرستاد آنچه فرستاد راهنمایی بود که با روح و روان و تربیت انسان‌ها سروکار داشت و این نشان‌دهنده تربیت انسان و جایگاه ویژه علوم انسانی مخصوصاً آموزه‌های دینی است، بنابراین دانش آموزان علوم و معارف اسلامی قدر خود را بدانند و به رشته‌ای که انتخاب  کرده‌اند افتخار کنند.

انتهای پیام/

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :نخبه
counter easy hit