کد خبر ۲۴۱۴ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۹
جانشین قرارگاه پدافند سایبری:

25 میلیون ایرانی از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند

جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر 25 میلیون نفر از مردم ایران از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، گفت: فروش گوشی هوشمند در ایران ظرف 3 سال گذشته 10 برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، محمدرضا فرجی‌پور در همایش "پدافند غیرعامل و تهدیدات سایبری" که پیش از ظهر امروز در تالار شهید بهشتی دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه کمیته دائمی پدافند کشور از سال 82 تأسیس شده و همچنان فعال است، اظهار داشت: این کمیته دائمی با حضور 2 وزیر و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برای مشغول به فعالیت است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری با بیان اینکه این کمیته پدافند غیرعامل را در کشور اداره می‌کند، افزود: بخش گسترده‌ای از پدافند غیرعامل در کشور را پدافند غیرعامل در حوزه سایبری و فضای مجازی تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه برنامه تلویزیونی با موضوع پدافند غیرعامل در حال تولید است، خاطرنشان کرد: برای فرهنگ‌سازی و آشنایی مردم با مفهوم پدافند غیرعامل در حال تلاش هستیم و آموزش‌هایی در رابطه با پدافند غیرعامل در 5 سطح در دستگاه‌های مختلف در حال انجام است.

فرجی‌پور با بیان اینکه رشته کارشناسی ارشد پدافند غیرعامل در دانشگاه‌های مختلف تدریس می‌شود، افزود: رشته دکتری دفاع سایبری هم برای مقابله با جنگ نرم دشمن ایجاد شده است.

جانشین قرارگاه پدافند سایبری کشور در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه تمام گوشی‌های هوشمند، تبلت و لپ تاپ از ابزارهای فضای سایبری هستند، تصریح کرد: این ابزارها اطلاعات را تولید، پردازش، بازسازی و مبادله می‌کنند و مفهوم جدیدی از زندگی به نام زندگی دوم را در شبکه‌های مجازی تولید کرده‌اند.

فرجی‌پور با بیان اینکه یکی از تحریم‌هایی که از چند سال پیش به سرعت برداشته شد، تحریم گوشی، فلش و هارد دیسک‌ها بود، تاکید کرد: با برداشتن تحریم این ابزارهای هوشمند برای هر کدام از افراد یک سنسور برای کنترل فعالیت‌ها ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 25 میلیون نفر از مردم ایران از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، افزود: این در حالی است که این آمار در انتهای سال 91، 2میلیون گوشی هوشمند بود که ظرف 3 سال گذشته 10 برابر شده است.

انتهای پیام/

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :گوشی هوشمند
counter easy hit