کد خبر ۲۴۰۲ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

بیش از 100 پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان‌ مرکزی صادر شد

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: براساس آمارها در مدت هفت ماهه امسال 94 تعداد 112 پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان‌ مرکزی صادر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین حاجی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی اظهار داشت: پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در واقع فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران در حیطه‌های مختلف فعالیت‌های تجاری افزایش می‌دهد.

وی افزود: از آنجایی که استان‌مرکزی یکی از استان‌های صنعتی کشور محسوب شده و می‌توان بسیاری از صنایع مادر را در آن یافت و توجه به موضوع اشتغال و اشتغالزایی از جمله وظائف اصلی مسئولان مرتبط در این حوزه است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: با راه‌اندازی و توسعه مربوط به واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری می‌توان سبب اشتغال‌زایی هزار و 135 نفر از جوانان استان‌مرکزی شد.

حاجی‌پور با اشاره به مبلغ هزینه شده به منظور راه‌اندازی و توسعه واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری گفت: راه‌اندازی و توسعه این واحدهای صنعتی مبلغی در حدود 2 هزارو 371 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

وی ادامه داد: از میزان 112 پروانه بهره‌برداری 51 مورد از آنها شامل پروانه بهره‌برداری ناشی از اجرای طرح توسعه‌ای واحدهای صنعتی و 61 مورد نیز به واحدهای تولیدی جدید باز می‌گردد.

رئیس صنعت، معدن‌و تجارت استان خاطرنشان کرد: بی‌شک واحدهای صنعتی جدید و توسعه واحدهای صنعتی قدیمی در افزایش کسب و کار و بهبود وضعیت اشتغال استان نقش موثری دارند.

حاجی‌پور با اشاره به صدور جوازهای تاسیس گفت: در مدت هفت‌ماهه سال 94 علاوه بر این خدمات تعداد 435 جواز تاسیس از سوی صنعت، معدن و تجارت استان‌مرکزی با اعتباری در حدود 39 هزارو 855 میلیارد ریال صادر شده است.

وی افزود: صدور این میزان از جوازهای تاسیس می‌تواند سبب اشتغالزایی بیش از 12 هزار و 650 نفر از افراد جویای کار در استان‌مرکزی را فراهم کند که سهم بسزایی در کاهش بیکاران موجود را دارد.

انتهای پیام/

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit