کد خبر ۲۴۰۱ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۱
توسعه بخش صنعت با توجه به صنایع پایین دست امکان‌پذیر است

نعمت زاده: نقشه راهبردی توسعه صنعتی در حوزه برق و الکترونیک تدوین شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر خواهان توسعه در بخش صنعت هستیم باید در صنایع پایین دست اقدامات قابل توجهی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محمدرضا نعمت‌زاده شامگاه شنبه در شورای اداری استان زنجان که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به تهیه نقشه راهبردی توسعه صنعتی در حوزه برق، الکترونیک و آی.سی.تی اظهار داشت: این راهبرد پس از تهیه برای بررسی دقیق به معاون اول رئیس جمهور ارسال شد.

وی با بیان اینکه در تهیه نقشه راهبردی توسعه صنعتی در حوزه برق، الکترونیک و آی.سی.تی وظایف و نقش تمامی دستگاه‌ها مشخص شده است، تصریح کرد: با همکاری مسئولان ذیربط استانی و برای عملیاتی شدن این راهبرد شهرک صنعتی به مساحت 100 هکتار در زنجان پیش بینی شده و ما امیدواریم این حرکت با همکاری استانداری و دستگاه‌های ذیربط از جمله دانشگاه زنجان موثر واقع شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تاسیس دانشگاه صنعتی در استان زنجان عنوان کرد: در جلسه‌ای که با رئیس جمهور قبل از سفر به استان زنجان داشتیم توصیه کردیم که دانشکده‌های مهندسی را در آنجا تقویت کنیم و به جای ایجاد ساخت و ساز به فکر تقویت محتوی باشیم که در این راستا از دانش علمی پروفسور ثبوتی باید نهایت بهره برده شود.

وی با اشاره به بازدید از شرکت ایران ترانسفو زنجان خاطرنشان کرد: این واحد بیش از 10 شرکت در سراسر کشور با حدود 5 هزار شاغل را دارد و در واحد مرکزی که در زنجان قرار گرفته یک هزار و 900 نفر مشغول به کار هستند.

نعمت‌زاده با اشاره به استقرار واحد تولید کلید فشار متوسط و ضعیف در استان زنجان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان زنجان پیش بینی می‌شود یک تا 2 سال آینده شاهد رونق در حوزه برق باشیم.

وی با بیان اینکه برخلاف مستهلک شدن فعالیت معدن سرب و روی انگوران اقدامات اکتشافی زیرزمینی برای آن آغاز شده است، گفت: واقعیت این است که استان زنجان در بخش معادن از جمله معادن سنگ آهن و سایر فلزات ظرفیت‌های مطلوبی داشته و جایگاه ویژه‌ای دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر خواهان توسعه در بخش صنعت هستیم باید در صنایع پایین دست اقدامات قابل توجهی انجام دهیم.

وی با اشاره به واگذاری پروژه‌های صنعتی و معدنی به بخش خصوصی و مشخص شدن فاینانس برای این فعالیت افزود: برای منطقه شمالغربی کشور به واحد تولید کود اوره نیاز داریم که بخشی از تولیدات آن به کشور ترکیه صادر شود که اقدامات لازم برای این مهم انجام می‌شود.

انتهای پیام/

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit