کد خبر ۲۴۰۰ انتشار : ۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳
رئیس کمیسیون آموزش اتاق بازرگانی اصفهان:

اکوسیستم اقتصادی استان اصفهان ارزیابی شود

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اکوسیستم اقتصادی استان اصفهان ارزیابی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اتاق اصفهان، امیر کشانی در سومین جلسه کمیسیون آموزش اتاق اصفهان اظهار داشت: واحدهای تولیدی همان گونه که خواستار نصب آخرین تکنولوژی ماشین‌آلات و تجهیزات می‌باشند، بایستی نیروی انسانی متخصص نیز استخدام یا تربیت کنند.

وی بیان کرد: نیروی انسانی باید بتواند در فضای بین‌المللی اقتصادی، واحد تولیدی را در صحنه رقابت حفظ کند و از این رو واحدهای تولیدی همان گونه که نسبت به دنبال تکنولوژی نوین در کشورهای توسعه یافته‌اند باید زمینه جذب یا تربیت نیروهای متخصص را نیز فراهم سازند.

رئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و توانمندسازی جوانان اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: اگر بنگاه‌های اقتصادی به دانش روز مدیریت مسلح نشوند در فضای باز تجاری بین‌الملل نخستین واحدهایی هستند که از صحنه رقابت حذف می‌شوند.

اکوسیستم اقتصادی استان اصفهان ارزیابی شود

نایب‌رییس کمیسیون آموزش اتاق اصفهان در این جلسه خواستار ارزیابی اکوسیستم اقتصادی استان از سوی نهادهای بین‌المللی مرتبط شد و گفت: مشخص شدن جایگاه کسب‌وکار استان اصفهان می‌تواند نقاط مثبت و ضعف این فضا را برای فعالان اقتصادی و مسئولین استان مشخص کند.

وی تصریح کرد: وقتی چالش‌ها و مشکلات فضای کسب‌وکار از دیدگاه بین‌المللی مشخص شود، بهتر می‌توان اقدام مؤثر در این زمینه انجام داد.

کوروش خسروی اصفهان را یکی از بهترین اکوسیستم‌های اقتصادی در ایران برشمرد و گفت: ارزیابی این اکوسیستم از سوی نهادهای بین‌المللی مرجع می‌تواند زمینه جذب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان سایر کشورها را به اصفهان فراهم کند.

خسروی با مقایسه اکوسیستم کسب‌وکار کشورها گفت: شهر سیلیکون ولی آمریکا در رتبه نخست اکوسیستم اقتصادی قرار دارد و شهرهای بنگور هند و سنگاپور جزو ده رتبه برتر در این جدول قرار دارند.

وی صدور مجوزهای مورد نیاز یک کسب‌وکار، توجه به تحقیق و توسعه، نیروی انسانی متخصص و دارا بودن اینترنت پرسرعت را از معیارهای اکوسیستم اقتصادی برشمرد.
خسروی خواستار معرفی کارآفرینان موفق استان اصفهان که فعالیت خود را از نقطه زیر صفر آغاز کردند، شد و گفت: داستان زندگی کارآفرینان می‌توانند انگیزه ایی برای جوانان باشد تا کارآفرینی را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit