کد خبر ۱۷۰۶۱ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹

اصفهان| اصناف نسبت به فروش کالای ایرانی توجیه شوند

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر با اشاره به خودنمایی برندهای خارجی در فروشگاه‌های بزرگ کشور گفت: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای انصاف و بازاریان، می‌توان آنان را نسبت به اهمیت فروش کالای ایرانی توجیه کرد.

به گزارش هوش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، با گشت و گذاری کوتاه در برخی از بازارها و فروشگاه‌های معروف شهرهای بزرگ، فروش کالای خارجی در این فروشگاه‌های لوکس، به خوبی به چشم می‌خورد. فروشگاه‌هایی که به جای تبلیغ و فروش کالای ایرانی و حمایت از تولیدات داخلی، حالا محلی شده‌اند برای فروش برندهای معروف دنیا. فارغ از اینکه مسئولان و تولیدکنندگان چقدر از کالای ایرانی حمایت کرده‌اند، باید دید که فروشندگان ایرانی، برای کالای داخلی چقدر پا پیش گذاشته و مغازه‌های خود را به کالای داخلی زینت می‌دهند یا خارجی.

 مجتبی جعفریعصر امروز در چهارمین نشست بسیج رسانه استان اصفهان با موضوع چگونگی حمایت از کالای ایرانی از نظر فرهنگیبا بیان اینکهخیلی از مسائل باید توسط دولت و مجموعه‌های سیاست گذاران و مجری، اجرایی شود، اظهار داشت: متأسفانه کالاهای خارجی در فروشگاه‌های بزرگ با برندهای معروف خودنمایی می‌کند و نباید مسئولان اجازه دهند که این برندها وارد کشور شود.

وی با بیان اینکه ما به عنوان دانشگاه و یا رسانه‌ باید مطالبه‌گر باشیم، افزود: باید تعرفه‌های سنگین بر کالاهای خارجی وضع کرد و این تعرفه‌ها را برای حمایت از کالای داخلی به کار بست، همچنین اصناف نسبت به فروش کالای ایرانی توجیه نیستند و معمولاً فروشندگان به سمت فروش تولیدات خارجی رغبت دارند.   

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر گفت: اصناف و بازاریان نیازمند کسب مجوز هستند و می‌توان برای دریافت این مجوز، کلاس‌های آموزشی را تعیین کرد تا فروشندگان و بازاریان با حضور در این کلاس‌ها نسبت به مزایای فروش کالای ایرانی توجیه شوند و فرهنگ خرید و فروش کالای ایرانی برای بازاریان گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه در قبال حمایت از تولید داخلی باید تضمین کیفیت از تولیدکنندگان گرفته شود، عنوان کرد: شرایط به گونه‌ای است که تولیدکنندگان ترس دارند به تولید بپردازند، چراکه احتمال ضرر زیاد است، از سوی دیگر برخی از قوانین، تبلیغ کالای ایرانی را محدود کرده است هرچند نیازمند گسترش تبلیغ برای کالای ایرانی هستیم.  

پیشنهاد تدریس، درس اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌های آزاد اسلامی

جعفری با بیان اینکه ما در دانشگاه آزاد خمینی شهر پیشنهاد تدریس 2 واحد درس اقتصاد مقاومتی در دانشگاه‌ها را داده‌ایم، گفت: اگر این پیشنهاد تصویب شود می‌توان بر روی کالای ایرانی و ضرروت تحقق اقتصاد مقاومتی کار کرد، البته رسانه‌های مختلف نیز درباره حمایت از کالای ایرانی باید نقش خود را ایفا کنند.

وی بیان کرد: با نگاهی به داستان حضرت موسی(ع) می‌بینیم که آن حضرت، وقتی برای گرفتن الواح تورات به مدت 40 روز به کوه طور رفتند و مردم بت پرست شدند، موسی(ع) گوساله سامری را به عنوان زمینه فساد را از بین برد، پیامبر اکرم(ص) نیز بت‌ها را از بین بردند، بنابراین باید زمینه رغبت به کالای خارجی از بین برود، هنگامی که در بازار، همه مارک‌ها و مدل‌ها خارجی است نباید انتظار داشت که مردم به سمت کالای ایرانی رغبت داشته باشند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی‌شهر گفت: از زاویه دینی، اگر فردی خرید کالای خارجیِ برند و با سابقه طولانی را کنار بگذارد و به جای آن، کالای ایرانی که به تازگی روانه بازار شده است را خرید کند، بدون شک، این اقدام یکی از مصادیق مبارزه با نفس است.

در این نشست، مسئول بسیج رسانه استان اصفهان با اشاره به برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی برای ایجاد تولید محتوای فاخر در رسانه‌ها اظهار داشت: سازمان بسیج رسانه استان اصفهان تلاش می‌کند با نگاه بصیرت بخشی، محتوای لازم را برای آگاهی عموم مردم جامعه ارائه دهد.

رضا صفری گفت: در تلاش هستیم با برگزاری نشست‌های تخصصی با موضوعات روز، ارتباط بین رسانه‌ها، مردم و نخبگان جامعه را ایجاد کنیم و با مطرح کردن مشکلات مردم، گامی برای برطرف شدن آن برداریم.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :برند معروف
counter easy hit