کد خبر ۱۶۸۹۸ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۲
رئیس مرکز سنجش آموزش‌وپرورش:

سوالات آزمون تیزهوشان تنها تست هوش گروهی معتبر است

عمادی سوالات آزمون تیزهوشان متوسطه اول را تنها آزمون هوش استاندارد در کشور دانست که برای ارزیابی هوش اعتبار کافی را دارد.
سوالات آزمون تیزهوشان تنها تست هوش گروهی معتبر استبه گزارش هوش نیوز به نقل از   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به برگزاری فرآیند سنجش دانش آموزان ورودی پایه هفتم متقاضی مدارس تیزهوشان که در روز جمعه برگزار شد، اظهار کرد: تست هوش مورداستفاده تنها آزمون گروهی معتبر هوش بوده که از روایی و اعتبار لازم برخوردار است.

وی افزود: این آزمون غیرکلامی توانایی مخاطبان را در سطوح بالای شناختی رصد می‌کند و دانش و حافظه فرد درنتیجه آن چندان تأثیرگذار نیست.

عمادی تصریح کرد: در آزمون امسال بیش از۱۵۰ هزار دانش‌آموز شرکت کردند که ۸۰هزار نفر پسر و ۷۰هزار نفر دختر بودند و به مدت یک ساعت به ۶۰سؤال چهار گزینه‌ای و ۵سؤال تشریحی پاسخ دادند.

تمام آزمون های فردی و گروهی در دسترس همگان قرار می گیرد

وی ادامه داد: تمام آزمون‌های فردی و گروهی موجود در کشور همواره در دسترس همگان است و در نتیجه این موضوع، برای سنجش هوش تأثیرگذار نیست؛ ضمن اینکه هیچ فردی از اینکه چه نوع آزمونی اجرا می‌شود مطلع نبوده و امنیت و اجرای بهینه آزمون در سراسر کشور گزارش شده است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش‌وپرورش افزود: جایگزینی تست هوش به‌جای آزمون پیشرفت تحصیلی، یک حرکت تحولی و روبه‌جلو وگام بلندی در جهت حذف آزمون‌های غیراستاندارد از دامن نظام تعلیم و تربیت و افزایش کیفیت نظام آموزشی است.

شایان‌ذکر است، نتایج این سنجش نیمه اول شهریورماه اعلام خواهد شد.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :تست هوش
counter easy hit