کد خبر ۱۶۶۴۹ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۵

جف بزوز، ثروتمندترین مرد در تاریخ مدرن شد!

مصادف با پرایم دی (Amazon Prime day: روزی که فروشگاه اینترنتی آمازون، با تخفیف‌های بالا و کم‌نظیر محصولات موجود در سایت خود را به فروش می‌رساند)، جف بزوز (Jeff Bezos)، مدیر این فروشگاه، به رکورد جدیدی در زمینه‌ی ثروتمندترین‌ها به دست آورد.

تکفارس: مصادف با پرایم دی (Amazon Prime day: روزی که فروشگاه اینترنتی آمازون، با تخفیف‌های بالا و کم‌نظیر محصولات موجود در سایت خود را به فروش می‌رساند)، جف بزوز (Jeff Bezos)، مدیر این فروشگاه، به رکورد جدیدی در زمینه‌ی ثروتمندترین‌ها به دست آورد.

جف بزوز، ثروتمندترین مرد در تاریخ مدرن شد!

جف بزوز ۵۴ ساله، اکنون با پشت سر گذاشتن مقام ثروتمندترین مرد حال حاضر دنیا، به مقام ثروتمندترین مرد تاریخ مدرن جهان دست یافت. به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، در روز دوشنبه ثروت این مرد به رقم ۱۵۰ میلیارد دلار (معادل ریالی این رقم در حال حاضر برابر است با ۱٫۲ با ۱۶تا صفر جلوی آن) رسید.

رکورد قبلی ثروتمندترین مرد تاریخ مدرن، متعلق به مؤسس مایکروسافت، یعنی بیل گتس (Bill Gates)، بود. گتس قبل از تورم و در سال ۱۹۹۹ ثروتی معادل ۱۰۰ میلیارد دلار کسب کرده بود که با احتساب تورم، معادل ۱۴۹میلیارد دلار امروزی است. این بدین معناست که از سال ۱۹۸۲ تا کنون، از زمانی که Forbes شروع به حساب کردن ثروت افراد کرد، کسی به این مقدار ثروت نرسیده بود.

به نقل از بلومبرگ، مقدار ثروتی که در پرایم دی، حراج ۳۶ ساعته‌ی آمازون، نصیب بزوز شد معادل ۱میلیون دلار برآورد می‌شود. البته جف بزوز قبل از این هم، طبق آمار Forbes، ثرومندترین مرد دنیا تلقی می‌شد ولی همانگونه که گفته شد، با ثروت ۱۵۰میلیارد دلاری خود، این اولین بار است که او به مقام ثروتمندترین مرد تاریخ مدرن می‌رسد. مقام دوم ثروتمندترین مرد حال حاضر دنیا، با ثروت معادل ۹۵میلیارد دلاری، در اختیار بیل گتس قرار دارد.

در مقام سوم این رده بندی، وارن بافت (Warren Buffett)، مدیرعامل و رئیس‌کل هولدینگ برشکایر هافوی (Berkshire Hathaway)، با ثروت معادل ۸۳میلیارد دلاری قرار دارد. در ابتدای این ماه مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، رئیس فیس‌بوک، در مقام سوم این لیست قرار گرفته بود که این بار اولی بود که سه رتبه‌ی نخست ثروتمندترین‌ها همگی صاحبان تکنولوژی بودند. زاکربرگ اکنون با ثروت ۸۲٫۹میلیارد دلاری، در مقام چهارم لیست قرار دارد. لطفا نظر خود در رابطه با این خبر با ما به اشتراک بگذارید.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
counter easy hit