کد خبر ۱۶۵۴۳ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴

اصفهان| دانشگاه آزاد نجف‌آباد در 106 رشته‌ کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد

رئیس دانشگاه آزاد واحد نجف‌آباد گفت: در سال جدید تحصیلی پذیرای داوطلبان ورود به دانشگاه با 106 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد هستیم.

امیررضا نقش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: واحد نجف آباد به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی در مرکز کشور با داشتن 10 دانشکده مصوب و برخورداری از زیرساخت‌های آموزشی پژوهشی پیشرفته و استاندارد، همچنین اساتید و اعضای هیئت علمی توانمند، به ویژه در حوزه تحصیلات تکمیلی پذیرای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در 106 رشته گرایش در گروه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی، هنر و زبان‌های خارجی است.

وی افزود: این دانشگاه در زمینی به مساحت 1277 هکتار واقع شده و بیش از 300 هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی را در 65 مجموعه ساختمانی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: برخورداری از حدود 95 کارگاه آموزشى و تکنولوژی و 141 آزمایشگاه فنى و ارائه بیش از 2 هزار گروه ساعت کارگاه آموزشى در هفته براى دانشجویان و فراهم کردن زمینه انجام طرح‌هاى تحقیقاتى در مجموعه کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌هاى واحد، تنها بخشى از سرویس‌ها و فعالیت‌هایی است که به دانشجویان ارائه داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وجود دستگاه‌هاى پیشرفته CNC، جوشکارى، TIG، MIG، MAG و تکنولوژى جوش زیرپودرى، دستگاه‌هاى آنالیز پیشرفته مواد XRD ICP، SEM، BET، STA و کوانتومتر، دستگاه کشش فشار انیورسال، کوره‌هاى الکتریکى و القائى ذوب و عملیات حرارتى فلزات، بخشى از امکانات کارگاهى و آزمایشگاهى در اختیار دانشجویان است که با وجود چنین ابزار و فناورى‌هایى، دانشجویان و استادان واحد قادرند مطابق با استانداردهاى کشورهاى پیشرفته به انجام تحقیق و پژوهش مبادرت بورزند.

نقش با اشاره به فعالیت کتابخانه یادگار امام خمینی (ره) در این واحد دانشجویی اظهار داشت: این کتابخانه یکى از بزرگ‌ترین کتابخانه‌هاى غرب آسیا به حساب مى‌آید که رویکرد اصلی اداره امور کتابخانه‌های دانشگاه، توسعه و گسترش سیستم نرم افزاری و مکانیزه کردن امور کتابخانه هاست. در این راستا همه منابع کتابخانه‌ای دانشگاه از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه در دسترس دانشجویان و اعضاى هیئت علمی قرار می‌گیرد.

وی افزود: در بخش اداره کتابخانه‌ها دانشگاه مجموعاً بیش از 320 هزار جلد کتاب، پایان نامه کارشناسى ارشد و دکترى حرفه‌اى و 700 عنوان مجله و ژورنال‌هاى داخلى و خارجى وجود دارد که آن را به یکى از غنى‌ترین دانشگاه‌ها از نظر منابع چاپى و مکتوب در نوع خود تبدیل می‌سازد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد درباره امکانات ورزشى دانشگاه آزاد اسلامى نجف آباد گفت: واحد نجف آباد با در اختیار داشتن دو مجموعه ورزشی به نام‌های پوریای ولی و تختی شامل سالن‌های ورزشی، بدنسازى، کاراته، ژیمناستیک، کشتی آزاد و فرنگی، فوتسال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، زورخانه، شطرنج، هندبال، بدمینتون، آمادگی جسمانی، جودو، تکواندو، استخرسرپوشیده، زمین چمن و زمین‌های ورزشی روباز مخصوص رشته‌های فوتبال، دوومیدانی، بسکتبال، والیبال و فوتسال یکى از بهترین مجموعه‌هاى ورزشى را در اختیار دانشجویان قرار داده است.

وی با اشاره به برخی از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: ثبت بیش از 1300 اختراع توسط استادان و دانشجویان در مجامع علمى، مدال طلاى جشنواره اختراعات جهانى کره جنوبى در کلاس مهندسى، طراحى و ساخت روبات عمود پرواز بدون سرنشین جهت ثبت تخلفات رانندگى از جمله این افتخارات است.

نقش با اشاره به جایزه ویژه فدراسیون بین المللى مخترعین جشنواره اختراعات کره جنوبى براى دستگاه استخراج محصولات غذایى از زباله شرکت‌هاى تولیدکننده آبمیوه، افزود:  مدال طلاى بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللى اختراعات و ابداعات مالزى، مدال نقره نمایشگاه بین المللى اختراعات و ابتکارات نورنبرگ آلمان، مدال طلاى ویژه نمایشگاه اختراعات ژنو، مدال نقره بیست و نهمین دوره مسابقات و نمایشگاه اختراعات و نوآورى‌هاى وزارت علوم انگلستان، مقام اول پنجمین دوره مسابقات طراحى بتن سبک سازه اى از دیگر مقام‌های کسب شده توسط دانشجویان این دانشگاه است.

وی ادامه داد: از جمله دیگر افتخارات این دانشگاه را می‌توان به لوح افتخار مسابقات ساخت هواپیماى بدون سرنشین، مدال طلاى اولین المپیاد مخترعین دانشگاه آزاد اسلامى، مقام اول مسابقات روباتیک خیام براى روبات پرنده عمودپرواز، مقام دوم مسابقات ملى روباتیک دانشگاه صنعتى انوشیروان، مقام دوم مسابقات ملى طراحى زیر دریایى، مقام اول مسابقات جهانى پهپاد استرالیا در بخش مستندات، مدال طلاى دومین دوره مسابقات بین المللى روباتیک، مقام اول مسابقات روباتیک علامه حلى، کسب عنوان بر‌ترین ناشر استان اصفهان، اثر بر‌تر جشنواره کتاب معلم براى کتاب سوگنامه فرود از سوى نهاد ریاست جمهورى، جایزه ویژه خادمان فرهنگ مکتوب از سوى اداره کل فرهنگ ارشاد اسلامى اصفهان براى کتاب«ساختار مدیریت و برنامه ریزى پیش دبستانی و دبستان» و رتبه اول تألیف در هجدهمین نمایشگاه بین المللى قرآن کریم برای کتاب «علوم قرآن در تفسیر المیزان» دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد گفت: مقام اول تألیف و ترجمه در جشنواره علمى، پژوهشى و فناورى دانشگاه آزاد اسلامى براى کتاب «پیش در آمدى بر تاریخ فرش جهان»، جایزه ویژه خادمان فرهنگ مکتوب از سوى اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامى اصفهان برای کتاب «قند تلخ و شعر در مثنوی»، برگزارى همایش‌هاى ملى و بین المللى و برگزارى المپیاد‌های مختلف ورزشى از دیگر فعالیت‌ها و موفقیت‌های این دانشگاه به شمار می‌رود.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :اختراع
counter easy hit