کد خبر ۱۶۳۰۲ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴

کلاهبردار تلگرامی فروش پوشاک در فردیس دستگیر شد

فرمانده

سردار عباسعلی محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج اظهار داشت: فردی در فردیس با راه‌اندازی یک کانال تلگرامی فروش پوشاک در فضای مجازی اقدام به 600 میلیون ریال کلاهبرداری از 400 ‌کاربر این کانال در کل کشور  کرد.

وی با اشاره به اینکه این پرونده از دادسرای انقلاب شهرستان فردیس به پلیس فتا برای پیگیری ارجاع داده شد،  افزود:  جزئیات پرونده حاکی از آن است که شاکی پس از آشنایی با این کانال اقدام به خرید در فضای مجازی از این کانال فروش پوشاک کرده و مبلغ 4 میلیون و 450 هزار ریال را به حساب مربوطه این کانال واریز کرده و منتظر کالای خود می‌ماند اما محصول خریداری شده به دست وی نمی‌رسد.

فرمانده انتظامی استان البرز عنوان کرد: با حساسیت‌های لازم پلیس فتا وارد عمل شد و با به‌کارگیری شگردهای لازم در فضای مجازی کانال  مدنظر شناسایی و پرینت حساب‌هایی که مبالغ وارد شده در آن بود را شناسایی کرد.

سردار محمدیان تصریح کرد: ماموران ما پس از چندین روز تلاش شبانه‌روزی در نهایت مخفیگاه متهم را در تهران شناسایی کردند و با دریافت نیابت قضایی به محل اعزام و در یک عملیات موفق به دستگیری متهم شدند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه در بررسی سوابق  متهم مشخص شد که وی از کلاهبرداران حرفه‌ای و سابقه‌دار است و به صورت گسترده اقدام به کلاهبرداری می‌کند، بیان کرد: متهم پس از دستگیری توسط پلیس فتا به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از 400 نفر به مبلغ 600 میلیون ریال اعتراف کرد.

سردار محمدیان با بیان اینکه تا کنون 22 نفر برای شکایت به پلیس فتا مراجعه کردند و پرونده آنها در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار وثیقه 2 میلیارد ریالی روانه زندان شد.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :تلگرام
counter easy hit