کد خبر ۱۶۲۹۸ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰

آیا سامسونگ سال بعد به خواسته خود می‌رسد؟

متخصصان حوزه فناوری ادعا کرده‌اند که سامسونگ سال بعد با انتشار گوشی‌های جدید خود، به هدف اصلی خود یعنی فروش تعداد بالای گوشی‌های Galaxy نخواهد رسید.

آیا سامسونگ سال بعد به خواسته خود می‌رسد؟به گزارش هوش نیوز به نقل از خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس منابع داخلی شرکت سامسونگ، این شرکت ادعا کرده بود که قصد دارد میزان فروش سالانه خود را به 320 میلیون گوشی برساند که با نمایش خیره‌کننده Galaxy S9 و Galaxy S9 Plus در Q1 سال 2018، نظر خود را عوض کردند و آن را به 350 عدد گوشی در سال تغییر دادند.

هرچند به گفته منابع صنعتی، این غول تکنولوژی کره‌ای به این هدف والای خود در سال بعد نخواهد رسید و فاکتورهای زیادی در این مورد دست دارند و یکی از مهمترین آن‌ها حضور فعال و گسترده صنایع چینی در زمینه گوشی‌های هوشمند است. سال گذشته میزان فروش دستگاه‌های سامسونگ از 20 درصد در سال 2013 به زیر یک درصد کاهش یافته است واین بخاطر حضور گوشی‌های چینی از جمله شیائومی، هوآوی، اوپو و ویوو است که در حال جذب کاربر در سراسر جهان هستند. در هر صورت، سامسونگ با این افت فروش موفق شد 319.7 دستگاه در سال 2015، 309.4 میلیون دستگاه در 2016 و 319.8 میلیون دستگاه در 2017 بفروشد.

علت دیگری که برای کاهش فروش گوشی‌های سامسونگ می‌توان در نظر گرفت، عملکرد ضعیف Galaxy S9 و S9 Plus است که برخلاف ابتدای سال موفق خود، آنچنان فروشی نداشتند. مجموع دستگاه‌های صادر شده از Galaxy S9 ، تعداد 30 میلیون دستگاه در کل سال تخمین زده شده است و این رکورد فروش کم برای یک کمپانی گوشی سازی است. با همه این قضایا، هنوز هم با عرضه Galaxy Note9 جای این امید برای فروشندگان سامسونگ وجود دارد که بتوانند بازار را به نفع خود بازگردانند.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :سامسونگ
counter easy hit