کد خبر ۱۵۸۶۹ انتشار : ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶

شیراز| صدا و سیمای مرکز فارس به برندسازی کالاهای تولیدی فارس ورود کند

رئیس اتاق بازرگانی استان فارس گفت: صدا و سیمای فارس می‌تواند در مباحثی از جمله معرفی و برندسازی کالاهای تولید داخل استان نقش موثری را ایفا کند و همسو با اهداف حمایت از کالای ایرانی گام بردارد.

به گزارش هوش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، به‌نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، جمال رازقی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس اظهار داشت: محصولات تولید شده در داخل استان از قابلیت معرفی‌شدن به‌صورت برند ملی برخوردار هستند و با افزایش سطح کیفی، انجام تبلیغات و فرهنگ‌سازی مورد نیاز می‌توان به این مهم دست یافت.

وی با بیان اینکه صادرات یکی از ابعاد حمایت از کالای ایرانی است، افزود: در جهت عرضه کالای ایرانی در داخل و خارج از کشور باید شرایطی ایجاد شود که کالای ایرانی به لحاظ کیفیت قابلیت رقابت با کالاهای مشابه را داشته باشد که رسیدن به این مهم نیاز به همکاری و عزم بخش دولتی و خصوصی دارد.

رازقی اظهارداشت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور ایجاد امید، انگیزه در بین تولیدکنندگان و ترویج گفتمان و زمینه‌سازی جهت حمایت و رونق از کالای ایرانی یکی از مهم‌ترین وظایف رسانه ملی در استان‌هاست.

وی با بیان اینکه نام‌گذاری امسال به نام حمایت از کالای ایرانی وظیفه‌ای را بر دوش مردم و مسئولان قرار داده است، اضافه کرد: حمایت از کالای ایرانی به معنای صرف خرید کالای ایرانی توسط مردم داخل کشور نیست بلکه این نام‌گذاری ابعاد مختلفی دارد که صدا و سیما رسالت سنگینی برای نهادینه کردن و تحقق این شعار در بعد داخلی و خارجی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزود: با گام برداشتن در مسیر تحقق حمایت از کالای داخلی شاخص هایی از جمله اشتغال، بالارفتن سطح درآمد مردم، ارتقای نسبی رفاه شهروندان، افزایش صادرات، بازگشت مجدد کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌‌راکد به عرصه تولید و ارتقا خواهد داشت.

رازقی عنوان کرد: دستیابی به اهداف حمایت از کالای ایرانی، نیاز به اقدام فرابخشی و مستلزم همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی است لذا در سیاستگذاری‌های مربوط به "حمایت از کالای ایرانی" باید از هر گونه نگاه بخشی و جزئی پرهیز و به صورت فرابخشی عمل شود.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد و معیشت مطالبه اصلی مردم است که باید مد نظر مسئولان به ویژه رسانه قرار گیرد و همه فعالیت‌ها با هدف واحد انجام شود تا شاهد بهبود فضای اقتصادی و کسب و کار در استان باشیم.

مدیر‌کل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: تلاش رسانه ملی در استان حرکت موثر در جهت توسعه استان است که این مهم را با حمایت از بخش اقتصاد فارس دنبال می‌کنیم.

آمادگی صدا و سیمای فارس برای معرفی و شناساندن کالاهای استان

سید تقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای فارس، نیز در این  دیدار گفت: هنر همه مدیران به ویژه صدا و سیما فعالیت در جهت توسعه استان فارس است و توسعه، رشد و تعالی مردم و استان فارس اولویت ما در رسانه ملی است.

وی با بیان اینکه ما در رسانه ملی در استان در کنار تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی هستیم، افزود: صدا و سیمای مرکز فارس آماده همکاری برای معرفی و شناساندن کالاهای تولید شده در داخل استان است.

سهرابی اظهارداشت: کار و تلاش مضاعف مسئولان برای رفع مشکلات اقتصادی و مسائل معیشتی مردم از مهم‌ترین مسایل در استان است که ما نیز در این زمینه همراه و همگام بخش خصوصی و دولتی خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر این باوریم فرهنگ زیربنای اقتصاد است و تعامل بخش‌های مختلف رشد و توسعه همه بخش‌ها را در پی خواهد داشت.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :برندسازی
counter easy hit