کد خبر ۱۴۸۸۲ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۳

پرویز سروری: نمی‌توان رفتار پیام رسان‌های خارجی علیه منافع کشور را نادیده گرفت

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: مصالح کشور شوخی نیست و نمی‌توان رفتار پیام رسان‌های خارجی علیه منافع کشور را نادیده گرفت و اجازه داد وارد حوزه منافع ملی شوند و هر اقدامی خواستند انجام دهند.

به گزارش هوش نیوز به نقل از گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، پرویز سروری دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با آنا،‌ درباره راهکارهای رفع انحصار تلگرام اظهارداشت: عملکرد پیام‌رسان تلگرام این روزها نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا با چالش مواجه شده است و کشورهای مختلف اروپایی و حتی روسیه اعلام کرده‌اند رویه‌ای که این پیام رسان در پیش گرفته مغایر با منافع ملی کشورهاست.

وی اضافه کرد: ما هم باید طبیعتا شرایط خودمان را به مسئولان تلگرام اعلام کنیم و اگر پذیرفتند که ادامه فعالیت می‌دهند اما اگر اقداماتی انجام دهند که چارچوب‌های نظام اسلامی و منافع ملی نادیده گرفته شود و به اقتصاد کشور لطمه بزنند و رفتارهای مغایر با مصالح کشور را انجام دهند، ما هم مانند روسیه و برخی کشورهای اروپایی نباید تحمل کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه کشور روسیه اعلام کرد اگر تلگرام خودش را با شرایط ما تطبیق ندهد، فیلترش می‌کنیم، بیان داشت: مسئولان ما هم قاعدتا باید برخوردشان با پیام رسان تلگرام منطبق با منافع کشور باشد.

سروری اظهارداشت: نمی‌توان از مردم خواست که به طور مطلق از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده نکنند و یا اینکه آنها را ملزم به استفاده از پیام رسان‌های داخلی کرد. اما نباید هم بعضا عوام فریبی صورت گیرد که اگر پیام رسان‌های داخلی استفاده شوند، آزادی‌ها مخدوش می‌شود.

وی تصریح کرد: مصالح کشور شوخی نیستند و نمی‌توان رفتارهای پیام رسان‌های خارجی علیه منافع کشور را نادیده گرفت و اجازه داد وارد حوزه منافع ملی شوند و هر اقدامی خواستند انجام دهند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با بیان اینکه لازم است پیام‌رسان‌های داخلی اقدامات عاجلی را در زمینه سطح کیفی خود انجام دهند، گفت: اگر می‌گوییم مردم از تلگرام استفاده نکنند، پیام رسان‌های داخلی باید خود را متناسب با نیازهای مردم تقویت و با نوع خارجی خود رقابت کنند.

سروری با تصریح اینکه حرکت‌های خوبی در این زمینه آغاز شده، اما هنوز به سطح مطلوب نرسیده است، خاطرنشان کرد: با توجه به سابقه‌ای که تلگرام از خود نشان داده و مأمنی برای تروریست‌ها شده است اگر تلگرام بخواهد به روندی که در پیش گرفته ادامه دهد طبیعتا مواضعش در مسائل اقتصادی و تاثیر در پول ملی، چیزی نیست که کشور بتواند به راحتی از آن عبور کند.

وی بیان داشت: من خودم پیش از این مانند همه ایرانی‌ها از قابلیت‌های تلگرام استفاده می‌کردم، اما مدتی است آن را کنار گذاشته و در صدد به کارگیری پیام رسان داخلی آی‌گپ هستم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نوروز 97 مبنی بر حمایت از کالای ایرانی که مخاطب آن مردم و مسئولان توأمان بودند، در پاسخ به این سوال که خودروی شما چیست؟ گفت: پژوی 405 سوال می‌شوم.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :تلگرام
counter easy hit