کد خبر ۱۳۸۱۰ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵

ثبت ۲۶ اختراع و ژن در دانشگاه جهرم

در حوزه تولید علم دانشگاه جهرم ۲۶ اختراع و ژن را به ثبت رسانده است.

به گزارش هوش نیوز به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مسعود نادریان رئیس دانشگاه جهرم با اشاره به برنامه ریزی این دانشگاه در حوزه تولید علم گفت: در سه سال گذشته ۲۶ اختراع و ژن در دانشگاه جهرم به ثبت رسیده که دو اختراع آن بین المللی است.

وی بیان کرد: در سه سال گذشته نیز ۳ شرکت دانش بنیان به ثبت رسیده و بیش از ۱۰۰ مقاله isi در مجله‌های معتبر دنیا در این دانشگاه چاپ شده که ۱۸ عنوان کتاب چاپ، و افزایش اعضاء هیئت علمی از ۱۹ نفر به ۵۷ نفر، ساخت ۱۸ آزمایشگاه تخصصی و راه اندازی مرکز تحقیقاتی آپا از دستاورد‌های دانشگاه جهرم در سه سال گذشته است.

رئیس دانشگاه جهرم تصریح کرد: در سه سال گذشته بیش از ۱۸ طرح عمرانی را به بهرداری رسیده که اعتبار ۶ طرح آن از طریق کمک خیران، بودجه‌های غیرمصوب و صرفه جویی‌ها تامین شده است.

نادریان با اشاره به اینکه کتابخانه الکترونیک دانشگاه راه اندازی شده و بیش از ۶۰۰ هزار جلد کتاب در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد، ادامه داد: دانشگاه جهرم امسال در ۳ رشته IT، کامپیوتر و مترجمی زبان انگلیسی با ۱۲۳ دانشجو شروع به کار کرد که در دهمین سال تاسیس این دانشگاه سه هزار و ۱۰۰ دانشجو در ۲۳ رشته کارشناسی و ۷ رشته کارشناسی ارشد در ۴ دانشکده ادبیات و علوم انسانی، دانشکده مهندسی، دانشکده علوم کشاورزی و دانشکده علوم پایه مشغول به تحصیل هستند.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :اختراع
counter easy hit