کد خبر ۱۳۶۷۳ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
فعال یمنی:

عربستان و امارات به دنبال نابودی زیرساخت‌های یمن و غارت این کشور هستند

برنده جایزه صلح نوبل تأکید کرد عربستان و امارات به دنبال نابودی مردم و زیرساخت‌های یمن و غارت منابع این کشور هستند.

عربستان و امارات به دنبال نابودی زیرساخت‌های یمن و غارت این کشور هستندبه گزارش هوش نیوز به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، توکل کرمان، برنده جایزه صلح نوبل در سخنانی درباره اوضاع یمن گفت: امروز خطرهایی که کشور ما را فرا گرفته است، به علت جنایت ها و توطئه های ائتلاف عربی (سعودی) به رهبری عربستان و امارات، رو به افزایش است. وی افزود ائتلاف سعودی، دروغ می گوید و فریبکاری می کند. این ائتلاف در تلاش است دستور کارهای خود را پیش برد که هیچ ارتباطی به کمک به یمنی ها و حمایت از مصوبات و قطعنامه های شورای امنیت ندارد و کاملا برعکس آنهاست.

توکل کرمان ادامه داد: ائتلاف عربی (سعودی) به رهبری عربستان سعودی و امارات دست به اقدامات نامشروعی می زند و از تحویل بنادر و فرودگاه ها خودداری می کند. این ائتلاف همچنین اقدام به ساخت زندان‌هایی کرده است و مناطق یمنی را بمباران و زیرساخت‌ها را نابود می‌کند. این ائتلاف با محاصره یمن باعث بوجود آمدن قحطی و گرسنگی مردم یمن شده است.

توکل کرمان در ادامه خطاب به ائتلاف عربستان و امارات که ادعا دارند برای نجات یمن آمده اند گفت: از اوضاع یمن در سال2011 میلادی بهره برداری کردید تا دست به اشغالی کثیف و نفوذی پست در یمن بزنید. شما از سه سال پیش به دنبال نابود کردن مردم و خاک یمن هستید و تلاش می کنید آن را به کشورهای کوچک تقسیم کنید. می خواهید جنوب آن اشغال شود و شمال آن در هرج و مرج و درگیری بماند. می خواهید شمال و جنوب یمن بدون هیچ حکمرانی باقی بماند تا همچنان اشغال و تسلط بر آن را ادامه دهید.

وی همچنین خطاب به منصور هادی گفت: باعث شرمساری یمنی هاست که دولت شما برای صادر کردن نفت و گاز از امارات اجازه بگیرد. باعث شرمساری است که برای وارد کردن کالاها از طریق بنادر یمنی، از امارات اجازه بگیرند.

توکل کرمان تأکید کرد: پایان دادن به اشغالگری، تدوین قانون اساسی و برگزاری انتخابات تنها راه حل رسیدن به صلح و آرامشی پایدار در یمن است.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :جایزه نوبل
counter easy hit