کد خبر ۱۳۶۰۴ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۲

تماشای پدیده نجومی صبح فردا را از دست ندهید

یک کارشناس نجوم از وقوع یک پدیده نجومی در آسمان ایران در صبح بیستم بهمن ۹۶ خبر داد.

احسان مهرجو کارشناس نجوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وقوع یک پدیده نجومی در صبح فردا ۲۰ بهمن ۹۶ و رویت آن با چشم غیر مسلح در آسمان ایران گفت: فردا پدیده نجومی مقارنه ماه و مریخ در ۶ و ۳۰ دقیقه صبح در آسمان رخ خواهد داد و می‌توان بدون چشم غیر مسلح ماه و مریخ را در کمترین فاصله از یکدیدگر تماشاگر بود.

وی ادامه داد: برای تماشای این پدیده نجومی بدون چشم غیر مسلح کافی است تا در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبخح به شرق و افق شرقی نگاه کرد، در این پدیده نجومی مریخ ۴ درجه پایین‌تر از ماه قرار می‌گیرد و به شکل یک جسم نقطه‌ای نارنجی‌ یا سرخ رنگ دیده می‌شود.

تماشای پدیده نجومی صبح فردا را از دست ندهید

زحل و مشتری را در آسمان نظاره گر باشید

این کارشناس نجوم بیان کرد: برای تماشای بهتر این مقارنه بهتر است که از ساعت ۶:۱۵ دقیقه به افق شرق نظاره گر شد، مقارنه ماه و مریخ بیستم بهمن با دوربین چشمی و تلسکوپ با جزئیات بیشتر دیده می‌شود.

مهرجو با بیان اینکه وقوع این پدیده فرصت مناسبی برای رصد سیاره زحل و مشتری فراهم می‌کند، افزود: اگر یک خط مورب را به گونه‌ای در نظر بگیرید که سمت راست آن بالا و سمت چپ ان پایین باشد، در وسط خط مورب سیاره مریخ، سمت راست سیاره مشتری و سمت چپ و پایین سیاره مشتری به چشم می‌خورد، مشتری پرنورتر بوده و به صورت جسم سفید در آسمان جلوه می‌کند.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :مریخ
counter easy hit