کد خبر ۱۲۸۸۵ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۷

دفاتر پیشخوان ثبت اختراع در استان‌های کشور راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره ثبت اختراعات کشور از ارائه پیشنهاد افتتاح دفاتر پیشخوان ثبت اختراع در استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش هوش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز، مهرداد الیاسی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح مراکز تبادل تکنولوژی و استانداردسازی در اتاق بازرگانی شیراز با بیان اینکه در مطالعات نظری و بحث‌هایی که در اداره ثبت اختراعات مطرح شده پیشنهاد افتتاح دفتر پیشخوان ثبت اختراعات در استان‌ها ارائه شده است، اظهار داست: در مرحله نخست این دفاتر در استان‌های فارس، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی راه‌اندازی می‌شود و رویکرد ما افتتاح این دفاتر در پارک‌های علم و فناوری است.

وی با بیان اینکه بخش دولتی باید در خدمت بخش خصوصی باشد، افزود: بخش خصوصی ما رویکرد خلق تکنولوژی ندارد و این مسئله خلائی بزرگی در این بخش مهم اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

الیاسی با بیان اینکه با بیان اینکه در حال حاضر تکنولوژی‌ها مدام در حال پیشرفت و نو شدن است و اگر بنگاه اقتصادی و تولیدی اشراف کامل به تکنولوژی‌های جدید نداشته باشد نمی‌تواند وارد بازار رقابتی بشود، عنوان کرد: در بحث ثبت اختراعات حضور بخش خصوصی بسیار کم‌رنگ است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاه برای برندسازی، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیتی که دانشگاه شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارد افتتاح دفتر تبادل تکنولوژی در اتاق بازرگانی شیراز در توسعه منطقه جنوب کشور نیز موثر است.

رئیس اداره ثبت اختراعات کشور افزود: 16 هزار اظهارنامه ثبت اختراع در کشور داریم که یک چهارم آن به ثبت رسیده است.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :اختراع
counter easy hit