کد خبر ۱۲۸۸۳ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵

بخش خصوصی کشور باید به دنبال خلق تکنولوژی باشد

شیراز _ رئیس اداره ثبت اختراعات ایران گفت: بخش خصوصی باید به دنبال خلق تکنولوژی باشد که در این راستا اتاق بازرگانی شیراز قدم اول را برداشت.

به گزارش هوش نیوز به نقل از خبرنگار مهر، مهرداد الیاسی در مراسم افتتاح دفتر تبادل تکنولوژی اتاق شیراز، گفت: باید نگاه به گونه ای باشد که بخش دولتی در خدمت بخش خصوصی باشد زیرا مالیات پرداخت می کنند.

وی ادامه داد: اما خیلی بخش خصوصی به دنبال خلق تکنولوژی نیست و به طور مستقیم با شرکت های واردکننده تکنولوژی در ارتباط هستند.

رئیس اداره ثبت اختراعات ایران تصریح کرد: البته در خصوص کار آفرینان نیز باید توجه داشت که برخی حتی ملک خودشان را به فروش می رسانند تا حقوق کارگر را بدهند.

الیاسی تاکید کرد: بخش خصوصی باید وارد اولید تکنولوژی شود زیرا امروز در کشورهای بزرگ دنیا از توانایی دانشگاه های خود برای رسیدن به تکنولوژی جدید استفاده می کنند.

وی افزود: در فارس این ظرفیت بزرگ ایجاد شده و حتی استان های همجوار فارس هم می توانند از این حرکت بزرگ استفاده کنند و به طور حتم حضور و استفاده از توانایی دانشگاه شیراز بسیار موثر است.

رئیس اداره ثبت اختراعات کشور گفت: احتمال دارد دفاتر پیشخوان اطلاعات در کشور افتتاح شود.

الیاسی تاکید کرد: متاسفانه آموزش و پرورش ما در بحث توجه به خلاقیت ها قوی حاضر نمی شود بنابر این باید توجه به خلق تکنولوژی از سنین بالاتر انجام شود.

این سایت صرفا مطالب مفید را برای کاربران جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
كلمات مفتاحية :اختراع
counter easy hit